admin@hindujogja.com
Sleman, Yogyakarta, Indonesia

Selamat datang di Kabupaten Sleman

Весільний коровай: декор та символи
Home » Uncategorized  »  Весільний коровай: декор та символи
Весільний коровай: декор та символи

Будь-яке використання матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ФОКУС МЕДІА" — заборонено. При використанні матеріалів з даного ресурсу гіперпосилання focus.ua обовʼязкове. Ці лайфхаки допоможуть вам використовувати мікрохвильовку на повну потужність і зробити ваше кулінарне життя простішим і приємнішим. Щоб хліб залишався свіжим протягом тривалого часу, ви можете використовувати хлібницю. Хлібниця допоможе зберігати хліб в сухому і прохолодному місці.

  • Отримавши благословення від весільних батьків, починався весь обряд, який супроводжувався наспівами.
  • Паска – це “сонячний” калач (Фото 4).
  • Без хліба не обходиться в Україні жодна важлива подія.
  • У селах Вінницького району мати молодої (молодого) пов'язує коровайниць хустками та фартухами.
  • Колись, у давнину, вони уособлювали перса.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter. Одна бублик розламується навпіл і мачає в мед. Молоді пригощають один одного, вмочуючи ягоди в вершки. На святі його ділять хресні нареченого і нареченої. В кінці обряду молодята дякують батьків і цілують їх.

Коровай, танець під хусткою та інші: 10 весільних українських традицій та їхні значення

По закінченні гільце ставили в кутку навпроти образів. За отриманий коровай гості у відповідь дякували молодятам подарунками. Так, саме в цей час колись вручали подарунки нареченим. Тепер ж це вже відбувається на початку https://dbn.co.ua/publ/ventiljacija_v_miscjakh_z_velikoju_koncentracieju_ljudej/43-1-0-1177 весілля. Паска – це “сонячний” калач (Фото 4). Вважається, що від того наскільки вдалою вийде випічка настільки і хорошим буде увесь рік до наступного Великодня. Рівненщина є полікультурною, поліетнічною областю.

За давньою традицією молодят зустрічають батьки нареченого. Мати тримає хліб на розшитому рушнику і вимовляє напутні слова. Батько благословляє іконою, що символізує духовні традиції молодої сім'ї. У давні часи цей особливий хліб пекли в сім'ї нареченого. Зараз же прийнято робити його на замовлення.

весільний хліб

Коровай — не лише смачна здоба, перш за все, це символ єднання двох і народження нової сім’ї. Здавна до випікання короваю ставилися дуже відповідально, це був цілий ритуал. Головна коровайниця "Марту", майстриня з 20-ти річним стажем, як і годиться — щаслива у шлюбі жінка. Адже колись, до випікання весільного хліба ні в якому разі не допускали вдовиць, розведених і бездітних жінок. Тетяна Степанівна особисто дбає, щоб у цеху панувала атмосфера доброзичливості й тепла, адже ця аура передається священному хлібу, а відповідно і молодятам. Колись навколо короваю водили хороводи, співали пісні, молилися, навіть поганих думок не дозволяли собі коровайниці, щоб не накликати біду на молоду сім’ю. Хоча в пекарні "Март" хороводи і не водять, але всі майстрині вкладають частинку своєї любові і душі у святковий виріб.

Весільні традиції українців: традиційний коровай

Так і сталося, і відтоді люди їдять хліба не більше ніж на «собачу долю». Хлібець виготовляли найчастіше з плетінки втроє, вчетверо, а потім з’єднували краї, щоб утворилося замкнене коло. Дивень прикрашали очеретинками чи плодовими гілочками, обплетеними тістом, зверху до якої прикріпляли квітку з жита, калини, квітів (живих чи штучних). Цей весільний хліб здебільшого характерний для Півдня, частково Полтавщини і Слобожанщини. Зараз пампушки вживають як звичайнісінькі буденні вироби з тіста.

Нові записи, Традиції

В деяких місцевостях навіть саме тісто для коровою готують відповідно до традицій, і в цьому дійстві може брати участь молодь обох статей. Кажуть, який коровай вдасться, така і доля чекає на подружжя. Ніколи до випікання короваю не допускали вдів, розведених, незаміжніх і безплідних жінок. Та чи варто поєднувати і торт і коровай на весіллі або ж навпаки вибір одного варіанту буде кращим? З часом західні віяння почали проявлятися в українському весіллі.