admin@hindujogja.com
Sleman, Yogyakarta, Indonesia

Selamat datang di Kabupaten Sleman

У Філадельфії триває виставка сучасного сакрального мистецтва Матеріали Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви
Home » Uncategorized  »  У Філадельфії триває виставка сучасного сакрального мистецтва Матеріали Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви
У Філадельфії триває виставка сучасного сакрального мистецтва Матеріали Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви

Ми йдемо, якби йшли тоді до відродження візантійського стилю, щоби це було в тому напрямку. І вже так, створюючи композиції, рухались в тому напрямку. А далі що вийшло все в комплексі, потім був зроблений для того престіл, тетрапод, горне сідалище, іконостас, бічні зараз робляться престоли. Храм як би потрохи завершується до свого ансамблю вже в інтер’єрі. Відбувається якийсь ідейний перелом. Передусім церковне будівництво стає більш масовим, будівельні матеріали — нижчої якості, натомість тепер це — нова будівельна техніка, що ширше використовує місцеві матеріали. В Київській землі широко використовується цегла без камінної кладки, в Галицькому князівстві, а потім на Північному Сході, у Володимирі, Ростові, Суздалі, використовується білий камінь.

Ставлячись до режисури, як до авторської професії, Курбас "перетворював" сакральні символи доби, отже, давав власне бачення їх. Іншими мотивами творчості керувався Гнат Юра, який переважно "відтворював" знайдене іншими. Але у 1925 році й Курбас відчув подальшу неможливість в існуючих соціальних обставинах авторської режисури і змушений був оголосити перехід від "театру впливу" до форм "театру вияву". Втім, митцеві паcіонарного типу, до якого, безперечно, належав Курбас, такий перехід легше було оголосити, ніж здійснити.

що таке сакральне мистецтво

Конче необхідним є дотримання богословських догматів і в жодному разі не до чогось такого зовнішнього. Мова містерії - це "гієрологія" - "особлива, сакральна мова", котра характеризується певними стильовими особливостями. Такими "гієрологічними" були у Курбаса прийоми хору, ведучих, "десяти слів https://artflag.com.ua поета" тощо. На відміну від бюджетної містерії, мала, "благодійна" містерія - навпаки, не лише дозволяє, а й передбачає індивідуалізоване, неповторне, авторське. Якщо велика містерія заперечує авторське бачення, тлумачення, інтерпретацію тощо, то мала - навпаки, саме на нього й спирається.

— Сьогодні у православних країнах, на Близькому Сході і на Балканах, у тих-таки Лівані, Ізраїлі, Йорданії, Сирії, нічого схожого немає. Класицизм, як і бароко, має глибоке коріння в Україні, де Церква свідома свого історичного минулого, Володимирового джерела віри, — каже Дмитро Степовик. А деякі громади у своїх храмах не київської юрисдикції обирають «подражанія» суздальським, ростовським, ярославським, новгородським чи модерністсько-західним, псевдо-, ретро-, кріто-візантійським школам. Та це — «заглядання в чужі вікна», спроби наздогнати сучасних космополітів та глобалістів у мистецтві.

Вся споруда була розрахована так, щоб при порівняно невеликому обсягу створити відчуття величі і гармонії. Ікона Об’явлення Богородиці св. Бернадеті у Люрді була створена у Франції на пленері, який організував владика Борис Ґудзяк. Також ще є Пресвята Родина, також ікона Благовіщення. Тема Благовіщення часто зустрічається в моїй творчості, бо вона мені подобається і є близька, Є теми і сюжети, до яких я періодично повертаюся або ж близькі протягом певного періоду. Теоретичний курс «Основи богослов’я ікони І» (30 акад. год) Лектор - Соломія Тимо Курс є "абеткою", яку слід знати, щоб приступати до розуміння та вивчення сакрального мистецтва Східної Церкви. Базовий академічний курс складається з двох частин.

Уся інформація про наші програми є доступна на сторінці Школи (посилання) і озвучена та проговорена на минулорічному Дні відкритих дверей (не актуальні лише минулорічні ціни). Тижневий курс іконопису на склі для дорослих Дорогі друзі, поціновувачі народної ікони на склі! У цей нелегкий для нашої країни час, ми повертаємо наші живі камерні зустрічі-курси малярства на склі, аби продовжувати продукувати та розвивати, навчати свого, рідного, нескореного,... У вівторок, 10 січня, запрошуємо дітей та дорослих намалювати власноруч ікону Богородиці з Дитям на склі. Попередній досвід чи мистецька освіта не обов`язкові - долучитися може кожен! Початок о 10.00 Вартість майстер-класу 1000 грн (у вартість входять усі необхідні матеріали для написання... Літня школа іконопису 2023 у Львові «Іконопис сьогодні – це духовна зброя!